Vincetoxinum pro podporu imunity
Vincetoxinum officinale (tolita lékařská) je rostlina z čeledi Asclepiadacea (klejichovité). Vyskytuje se ve velké části Evropy (i u nás). Kvete od května do srpna. Rostlina je jedovatá, kořen se užíval jako projímadlo nebo k vyvolání zvracení. Jsou známé i močopudné účinky, vyvolává pocení. Zajímavé je, že na její jed je citlivý člověk a ovce. Ve fytoterapii se užívá při zánětlivých onemocněních, vodnatelnosti, proti kousnutí jedovatým zvířetem.
Homeopatikum se vyrábí z čerstvých listů. Vincetoxinum zvyšuje odolnost imunitního systému při virových chorobách, při nachlazení, chřipce. Stav je provázen velikou únavou, pocitem těžkých končetin s bolestí. Mohou se dostavit i pulsující bolesti hlavy. Celkový stav provází horečka. Mohou být i zvětšené, oteklé mandle a bolesti při polykání. Neklidný spánek. Může se objevit i žlutozelený výtok z nosu nebo kašel, spíš suchý.
Případ
Vincetoxinum jsem už párkrát zmínila, ale tentokrát velmi účinně pomohl při náhlé nemoci malého chlapce. Zpočátku si stěžoval jen na bolest v krku, říkal, že se mu špatně polyká. Pak mu rychle stoupla teplota a byl hodně spavý. Bylo jasné, že se něco děje. Dostal 2 kuličky vincetoxina 9C, ve vodě. Zdálo se, že se mu ulevilo. Celý den hodně spal, vypadalo to, že má ucpaný nos, ale nic nevysmrkal. Další den už měl jen lehce zvýšenou teplotu, dostal ještě 2 kuličky (na sucho) a odpoledne si už hrál. Vypadal skoro zdravý, měl chuť k jídlu. Vzhledem k tomu, že bylo zrovna v období velikého horka, matka se ještě den snažila spíš o klidový režim a aby hodně pil.
Vincetoxinum doporučuji většinou na konci onemocnění, při rekonvalescenci, kterou zkrátí, ale tady u sebe matka neměla jiný lék a vincetoxinum zafungovalo skvěle.
Je dobré vědět, že se dá sehnat vincetoxinum jako monokomponetní lék, ale také ve směsi se sulphurem, pod názvem Engystol nebo Vincetoxinum HK.
Napsat komentář