Round-up, aspartam, fluoridy, aneb toxiny kolem nás

12.12.2018 | Mgr. Tereza Ledererová | redakce@homeopatie.cz | Životní styl

Společným původcem mnoha závažných nemocí jsou toxiny. Naše tělo si s nimi v malém množství dokáže poradit, my ho ale (mnohdy nevědomky) vystavujeme násobně většímu množství toxinů, než je schopné samo odbourat. Řada toxických látek se do těla dostává například z čistících prostředků používaných v domácnosti, chemikálií k hubení škůdců a plevelů na zahradě, stravou, z léků, ze vzduchu, anebo třeba z amalgámových plomb.

Nedávno proběhla médii zajímavá zpráva o oblíbeném likvidátoru plevelů zvaném Round-up. Jen o něco méně  ničivou silou, jakou působí na plevel, působí při kontaktu i na lidský či zvířecí organismus. Renomovaný vědecký časopis The Scientist  publikoval článek o škodlivosti tohoto herbicidu, kde se píše: “Vědci jsou znepokojeni nejen okamžitými dopady nesprávného používání chemikálií uživateli, ale také možnými dopady opakovaného vystavení  uživatelů nebo zvířat – například kůží, vdechnutím – ale také tím, co se stane, pokud se nahromadí v životním prostředí”(odkaz na zdroj níže) Ročně se za poslední desetiletí podle odhadů použilo na celém světě 6,1 miliard kilogramů round-upu.

Nedávno, v srpnu 2018, došlo k průlomu, kdy kalifornský soud vyměřil obří pokutu 289 miliónů USD firmě Monsanto (v červnu 2018 se jejím vlastníkem stala německá firma Bayer) vyrábějící Round-up. Monsanto zažaloval američan Dewayn Johnson, jenž onemocněl Non-Hodgkinovým lymfomem (nádorové onemocnění lymfatického systému) a byl přesvědčen, že jeho onemocnění způsobilo právě používání Round-upu. Na základě několika vědeckých studií dal po dlouhých peripetiích nakonec soud za pravdu Johnsonovi. Podle rozsudku způsobilo Monsanto újmu z nedbalosti tím, že neupozornilo zákazníky na karcinogenní účinky tohoto hubiče plevelu. Kolik dalších výrobců nás asi na takovéto „drobnosti“ ještě neupozornilo?

Dalším příkladem chemikálie prohlášené za nezávadnou, kterou řada lidí denně a ve velkém množství konzumuje, je aspartam (v angličtině má nyní nový název aminosweet, u nás například … ). Rada FDA (úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA) sice zaznamenala při testech na zvířatech postižení mláďat a uznala, že je aspartam toxický, ale díky kličce v zákoně, byl nakonec povolen. V čem ho najdeme? Coca Cola light a zero, potraviny pro diabetiky, žvýkačky bez cukru, atd. Opakovaně upozorňuje na škodlivost aspartamu ve svých knihách Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. A proč se vůbec aspartam používá? Aby si lidé závislí na cukru, kteří ho z nějakého důvodu konzumovat nesmí, mohli dále užívat sladké chuti. Je to ale zdravotně závadná varianta, ikdyž se negativní důsledky projevují postupně a plíživě. Zdraví prospěšné rozhodně nejsou žádná uměle vyrobená sladidla. Přírodní volbou sladidla může být třeba stévie, která ač je sladká, by neměla zvyšovat krevní cukr.

Americký profesor neuropatologie a psychiatrie John Olney v 70. letech minulého století prokázal, že aspartam poškozuje jak mozek laboratorním zvířatům, tak i dětem. Olney vyzkoumal, že aspartam působí na spojeních nervových buněk mozku a vyvolává jejich nadměrné dráždění, vedoucí až k odumření neuronů. Prokázal také, že „mozek novorozenců je v porovnání s dospělými vůči poškození aspartamem 4x citlivější“ (Strunecká, 2011). Podávání aspartamu dále vyvolávalo nádory mozků u laboratorních potkanů.  FDA vydala také zprávu, ve které sama potvrzuje 92 nežádoucích účinků po konzumaci aspartamu. Mezi nejvíce zastoupené nežádoucí účinky patří: bolesti hlavy, závratě, změny nálady, nevolnost, zvracení, bolesti břicha a křeče, změny vidění, průjem, záchvaty a křeče, ztráty paměti, únava a vyčerpanost, jiné neurologické problémy, vyrážka, problémy se spaním, kopřivka, změny frekvence bití srdce, svědění, atd.

Dokonce i časopis The Scientist se zmiňuje o škodlivosti umělých sladidel, a to už je co říct:

“Existuje mnoho aspektů těchto sladidel, kterým stále nerozumíme. Umělá sladidla možná nemají žádné kalorie, ale narůstají důkazy, že mají dopady na metabolismus a nejsou vhodným řešením, jak získat sladkou chuť bez kalorií.”(The Scientist)

Neméně toxické účinky mají fluoridy, které jsou obsažené nejen v zubních pastách, ale také v bazénech s chlorovanou vodou a zvýšené hodnoty mají také potraviny vypěstované ve fluorem nasáknutých půdách. Mimo jiné se fluoridové tablety doporučují užívat kojencům pro prevenci zubního kazu!

Opatrnosti není nikdy  nazbyt, ale přesto zachovejme optimismus. Ať už nás v našem těle či mysli “otravuje” cokoli, vždy existuje cesta ke zlepšení zdraví a homeopatie je jednou z nich. Řada homeopatik řeší chronické následky zvýšené toxicity organismu, např. Nux vomica, Arsenicum, Mercurius, Alumina, Plumbum a mnoho a mnoho dalších. Není divu, že v dnešní době je stále častěji homeopaty předepisovaný celostní lék Carcinosinum, který také pokrývá symptomy plynoucí z vysoké toxicity organismu a potlačení přirozené imunity, patří mezi ně i narušení nervového systému (nespavost, deprese, atp.) a zhoubné bujení.

Zdroje:
the-scientist.com
http://ec.europa.eu/environment/chemicals/mercury/regulation_en.htm
mercola.com
is.muni.cz/th/u5qey/345686-Libor-Matous-Diplomova-prace
greenmedinfo.com

Autopatická svépomoc – Jiří Čehovský

V této v pořadí již třetí knize o autopatii podává autor přehlednou a shrnující informaci o tom, co dělat, jak samostatně postupovat s cílem zlepšit narušené zdraví, životní pocit a vitalitu. A to především při používání autopatie pro sebe, v rodině a ve svém okolí. Jsou tu i nejnovější zkušenosti autora a jeho žáků. Autopatická technika jemné stimulace vitální síly, prány, je vysvětlena systematicky, na příkladech, tak aby zde mohl nalézt inspiraci nejen nováček, ale i zkušený poradce.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *