Homeopatická léčba pylových alergií
Homeopatie si umí poradit s alergií na potraviny, s alergickou reakcí na včelí píchnutí či bodnutí komárem. Dnes chci ale psát o alergii na pyly trav, stromů a květin. Alergická reakce má určitě souvislost s celostním systémem, např. člověk v hlubokém bezvědomí nebude reagovat na látku, na kterou je alergický, původ alergie je tedy v psychice, a proto je nejlepší řešit alergické reakce konstitučním lékem. Alergie je porucha imunity. Jsou ale situace, kdy potřebujeme řešit nějakou alergickou reakci okamžitě, a pak používám nejčastěji homeopatický histamin.
Histamin je lék, který lze použít k léčbě různých alergií – potravinových, bodnutí hmyzem nebo reakcí na různé druhy pylu. Snižuje alergické reakce jako je podráždění a otok pokožky, kopřivka, otok sliznic, dýchací obtíže, svědění očí.
Poumon histamine – lék, který je připravený z plic morčat, která prodělala anafylaktický šok (akutní alergická reakce se zúžením průdušek) – má tedy afinitu k laryngu a trachee, je přítomný otok s pálením za hrudní kostí. Poumon histamin použijeme na respirační alergie astma, alergické rýmy, Quinckeho edém (otok pokožky bez svědění)
Pollens – homeopatikum vyrobeno z pylů kvetoucích rostlin, což prozrazuje také oblast použití – jarní pyly. Letos moc nefungoval, protože jaro vlastně nebylo, všechno kvetlo mnohem dřív a najednou, mnohem účinnější se ukázal histamin.
Pollen de graminées – to jsou pyly pozdního léta – pyly jehličnanů, trav
Euphrasie officinalis – světlík lékařský – různé typy podráždění očí, spojivek
Na začátku jsem říkala, že nejlepším lékem na alergie je konstituční léčba. Podle mých zkušeností se ale účinky projeví hlavně až další sezónu, kdy klient již nepotřebuje žádné výše zmíněné léky, nebo jen v malé míře.
Navštívila mne mladá žena, která velmi milovala květiny, práci s nimi si zvolila i jako své povolání. Pak ale zažila veliký šok, protože v prostředí s květinami nemohla pracovat. Kýchala, slzely jí očí, svědilo jí měkké patro – klasická alergická reakce. Moc jsem jí chtěla pomoct a tak jsem odebrala celý případ a zrepertorizovala. Asi nikoho nepřekvapí, že jsem vybrala květinu z čeledi ranunculaceae – pulsatilu. Dívka byla modrooká blondýnka, lítostivá květinka, která milovala čerstvý vzduch a velmi často měnila nálady, neměla moc žízeň. Lék jsem jí vybrala podle repertorizace, i když rozhodně nevyšel na prvním místě. Cítila se po něm moc dobře, byla zdravější, ale hlavně se mohla dál věnovat svým milovaným květinám.
Napsat komentář