Akutní homeopatie

6.2.2020 | MUDr. Alexandra Konopásková | alexandra.konopaskova@gmail.com | Případy | 1 komentář

Během své dlouholeté praxe jsem poznala mnoho metod, které směřují k jednomu cíli – vybrat ten správný homeopatický lék pro konkrétního klienta. Jedině tak lze dosáhnout skutečně uzdravující reakce a pomoci zlepšit konkrétní osobě kvalitu života.  V současné době dochází k nebývalému rozvoji metody, do které je vnášen čím dál srozumitelnější systém, což nám na jednu stranu dává naději, že budeme schopni jako homeopati pomoci stále více lidem, na druhou stranu je to náročný studijní úkol.

V průběhu tohoto usilování o získání  obsáhlejšího vědění jsem občas zapomínala, jak užitečná může homeopatie být i v akutních situacích.  Když jsem se pak rozpomněla, že  tato metoda může být i účinnou první pomocí, mnohdy jsem žasla nad tím, jak rychlé a evidentní výsledky podání léku přineslo. Ráda bych zde uvedla několik ilustrativních případů.

Náš první pejsek byl štíhlý pudlík s občasnými problémy páteře a kloubů. Jednou ho postihl skutečně krutý akutní ischias. Dívala jsem se bezmocně, jak leží natažený na podlaze, svaly celého těla napjaté a při sebemenším pohybu prudce zavyje bolestí. Hypericum na podrážděný nerv se přímo nabízelo, rozpustila jsem tedy kuličku ve vodě, omočila prst a dala mu ho do tlamičky, protože na pití samozřejmě neměl ani pomyšlení. Je to až neskutečné, ale během několika vteřin se pejsek zvedl a odešel bez známek bolesti.

16letá slečna, která se věnovala tanci, utrpěla při tréninku úraz. Kolegyně jí dupla na prostředníček pravé ruky. Prst byl oteklý, s krevním výronem a bolestivý při pohybu. Samozřejmě byla podána Arnica opakovaně v nižší potenci. Bylo to už večer, takže bylo doporučeno zajít si ráno raději na rentgen. Ovšem ráno byl prst téměř bez známek úrazu a nebolestivý. Přesto byla pro jistotu doporučena kontrola na chirurgii a snímek ukázal frakturu článku prstu. Ruka musela jít do sádry, aby prstík dobře srostl, i když subjektivně se zdál být v pořádku. Tak umí Arnica pomáhat. Následovalo Symphytum a Calcarea phosphorica na podporu hojení kosti.

Asi 7letá holčička dostala v noci vysokou horečku. V tváři jen hoří, je trošku mimo sebe, náhle si sedne v postýlce a volá: “Mami, nekřič tak!“ – ačkoli nikdo nepronesl ani slovo. Evidentně má sluchové halucinace. Lepší obraz léku Belladonna si ani nemůžeme přát, dostala ji tedy opakovaně v krátkých intervalech rozpuštěnou ve vodě a do hodiny horečka výrazně poklesla a stav dítěte se zlepšil.

Těchto pár příkladů je ukázkových a ne vždy jsou situace, s kterými se setkáme, tak jednoznačné. Nicméně určitě se vyplatí mít doma po ruce lékárničku s pár osvědčenými akutními léky. Vždy je potřeba  v případě úrazů samozřejmě poskytnout klasickou první pomoc, následně pak podat i homeopatikum, které může průběh léčení pozitivně ovlivnit.

Domácí příručka homeopatie od A do Z

Americký homeopat Alan V. Schmukler má velké zkušenosti v léčbě a výuce a je také známým publicistou. Působí jako hlavní redaktor mezinárodního odborného časopisu Hpathy.com se sídlem ve Philadelphii. Jeho kniha přinese přehledně utříděné informace jak těm, kteří homeopatii již používají v rodině, při svépomoci nebo v profesionální praxi, tak i nováčkům, kteří teprve uvažují o uvedení této jemné a účinné metody do svého života.

Knihu můžete zakoupit zde

Diskuze k článku (1 komentář)

Zanet mocovych cest (19.2.2020 v 19:03)

Dobry den, chtela bych se zeptat, jak resit zanet mocovych cest, kdyz je clovek na dovolene ci na cestach a nema moznost zajit k lekari pro antibiotika (tem se chci stejne vyhnout)? Jaka je prip. i homeopaticka prevence tohoto onemocneni? Dekuji za odpoved a radu. Andrea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *